Slaný „B“ – Velké Přítočno „A“ – 3:0 (1:0)

14.09.2020 09:35

SK Slaný „B“ – SK Velké Přítočno „A“ – 3:0 (1:0)

Neděle 13.9.2020, 17:00 hod., I.B třída

Na „co by, kdyby…“ se nehraje.

V předzápasovém „ceremoniálu“ potěšili zástupci domácího klubu exslaňáka v přítočenském dresu, Ondřeje Kubu, děkovným balíčkem za mnohaleté působení a skvělé výkony na slánském hřišti. Pak už se ovšem rozjel nelítostný boj o další 3 soutěžní body a o tom, že Slánská záloha byla papírovým favoritem zápasu, nebylo třeba nijak zvlášť diskutovat. Kdyby ale v 17. minutě proměnil svůj samostatný náběh na gólmana rychlonohý Popelka a v 25. minutě využil rovněž samostatného náběhu do jasné gólové šance Slánský, mohlo to být 0:2 a zápas by se pak vyvíjel bůh ví jak. Na „co by, kdyby…“ se ovšem nehraje a navíc ve fotbale platí „nedáš – dostaneš“. Ve 32. minutě rozjelo Slaný jednoduchou akci po pravé straně, kdy bek nakopl míč do volného prostoru na pravém křídle. Tam si jej doběhl další slánský hráč, odcentroval do vápna a bylo to. Na prudkou hlavičku do protipohybu si Svoboda sice sáhl, ale cestě míče do sítě nezabránil – 1:0. Do té doby slušně hrající Přítočno sklopilo hlavy a záblesk zdravého sebevědomí uhasl. Opět žádná radost z fotbalu, alibistické odkopy míčů v situacích, které by se daly řešit konstruktivní rozehrávkou, atd., atd. Rozdíl právě v tomto byl v porovnání se slánskými hráči a jejich týmovým pojetím hry propastný. Dobré (až vynikající) individuální výkony některých přítočenských hráčů týmový obraz hry nemohou bohužel nahradit. Ve druhém poločase pak dvěma slepenými brankami v 69. a 71. minutě slánští stanovili výsledkovou definitivu zápasu 3:0.