Velké Přítočno „A“ – Loděnice – 1:4 (0:1)

26.09.2021 10:04

SK Velké Přítočno „A“ – AFK Loděnice – 1:4 (0:1)

Sobota 25.9.2021, 16:30 hod., I.B třída

Velká marodka zhatila naději na body!

Několik hráčů potenciálního základu bylo vyřazeno ze hry díky zdravotnímu stavu, jeden hráč je vykartovaný a dalších několik jich nastupovalo s různými zdravotními potížemi, když Tlustý a Maňkoš museli pak dokonce střídat. I tak ale byla první půle víceméně vyrovnaná. Hosté měli silný střed hřiště, dařilo se jim vybojovat spoustu míčů a dobře kombinovat. Vyloženou šanci si ale Loděnice nevytvořili, ačkoliv jeden gól z ofsajdu vstřelili. Ve velké šanci se v 28. minutě objevil i domácí Popelka, pokus o stahovačku na malém vápně mu ale nevyšel a následná střela skončila vedle. Když už to vypadalo na bezbrankový poločas, využili hosté špatně odkopnutý míč domácí obranou. Střela z vápna šla sice úplně mimo branku, ovšem do míst, kde se zrovna nacházel osamocený hostující útočník. Ten si nastřelený míč zpracoval a razantní střelou nedal Smrkovskému šanci. Od tyče se míč odrazil do sítě a soupeř se tak těšně před poločasem dostal do vedení.

Ani to by ještě nebyla kdovíjaká tragédie, kdyby hned ve 48. minutě nedali hosté druhý gól. Marodkou zdecimovaný domácí tým těžko hledal sílu na odpověď, ale našel ji, když vysunutému Popelkovi konečně vyšla jeho stahovačka a levačkou poslal míč do protipohybu brankáře – 1:2. Očekávaný nápor domácích však téměř vzápětí zhatil další gól v domácí brance po nepřesné kombinaci při pokusu o rozehrávku a kombinaci z vlastní obrany – 1:3. Stejně jako ve Švermově před týdnem padl v závěru ještě jeden gól do přítočenské branky. Výsledek 1:4 na domácím hřišti není dobrý, je ale nutné hledět dopředu, vykurýrovat nemoci a zranění a zmobilizovat všechny fyzické a psychické síly na příští (s ohledem na nutný bodový zisk – důležitý) zápas na Braškově.

Nutno je ještě vyzdvihnout výkon rozhodčích, kteří vedeni hlavním O.Ježkem předvedli vynikající práci. Rozhodčí, ač mladí, měli respekt, byli přesní a jejich komunikace na hřišti byla prostě na úrovni!!!